Przedszkole Miejskie nr 3 w Sosnowcu

Bezpłatne warsztaty

rok temu

W związku z założeniami naszej placówki jakimi są m.in. podnoszenie kompetencji kluczowych dzieci oraz uczenie się poprzez działanie informuje, iż dzięki uprzejmości pani Patrycja Osak magister inżynierii materiałowej i inżynier biomedyczny, obecnie pracownika naukowo-dydaktycznego w Instytucie Inżynierii Materiałowej na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach udało się zorganizować BEZPŁATNE warsztaty dla wszystkich dzieci.

Prowadzone warsztaty mają na celu w przyjemny sposób przybliżyć dzieci do nauki. Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z cieczami nienewtonowskimi, poznają zasadę działania ekologicznej energii z ziemniaka oraz stworzą „pastę do zębów dla słonia”. Dzieci będą mogły również zdmuchnąć świeczkę bez użycia ust i stworzyć cukrowe potwory. Podczas warsztatów towarzyszy wierny przyjaciel szkielet człowieka.

Pani Patrycja naukowo zajmuje się elektrochemią materiałów do zastosowań w energetyce, medycynie oraz innych gałęziach przemysłu o dużym oddziaływaniu społecznym. Jest współautorką kilkunastu publikacji naukowych o zasięgu międzynarodowym oraz kilku patentów. Jej praca naukowa została nagrodzona licznymi medalami oraz nagrodami w kraju i za granicą, między innymi przez Europejskie Stowarzyszenie Wynalazców i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dodatkowo zajmuje się popularyzacją nauk inżynieryjno-technicznych wśród dzieci i młodzieży.

Mam nadzieję, że warsztaty pozwolą dzieciom zamienić się w prawdziwych naukowców a może nawet zainspirują do kolejnych działań?? ????

Z poważaniem, K.Kantorysińska

Zajęcia odbędą się 22 listopada